Aj z dovolenky na Slovensku sa môže stať veľké dobrodružstvo. Ak už ste aj vy posadnutí dovolenkovou mániou, no stojí pred vami ťažká voľba, kam sa vydať tento rok, myslíme si, že máme pre vás riešenie. Čo tak tento rok preskúmať slovenské zákutia a objaviť krásy našej krajiny?

Slovensko sa určite môže pochváliť titulom jednej z najkrajších krajín na svete. Existuje len veľmi málo krajov, ktoré by sa mohli popýšiť takou rozmanitou prírodou. Využiť tento potenciál môžete vo všetkých ročných obdobiach v nížinách i vo vyšších polohách. Lyžovačka alebo turistika na horách, výber ponecháme na vás. Na Slovensku sa jednoducho v každom ročnom období nebudete nudiť. Príroda nám v tejto krásnej krajine zachovala bohatstvo, ktoré čaká len na nás.

Nudné leto na Slovensku? Nehrozí!

Ak sa v lete potrebujete schladiť, čo tak navštíviť jednu z mnohých jaskýň, v ktorých objavíte umenie prírody? Táto krajina však má niečo do seba aj pre milovníkov vodných športov, keďže územím Slovenska preteká mnoho riek s ideálnymi podmienkami na splav či rafting. Čo sa týka vody, Slovensko ponúka ďaleko viac možností, ako sú aquaparky, kúpaliská, kúpele, ale aj jazerá či vodné nádrže. Ak máte doma malé alebo väčšie ratolesti, sme si istí, že takúto vodnú zábavu ocenia.

Zbaľte si lyže a zamierte na hory

Aké možnosti prináša zima? Jednou z charakteristických čŕt slovenského územia sú dominantné hory, ktoré sa tiahnu najmä na území hranice s Poľskom. Bolo by hriechom nevyužiť ich potenciál hlavne v zimnom období, kedy sú ideálnym miestom na lyžovačku alebo sánkovačku. Zima však ponúka oveľa viac príležitostí pre najlepšie využitie voľného času, ako napríklad korčuľovanie na ľade, návštevu ľadových bunkrov alebo výstavy unikátnych ľadových sôch. Keď sa vymrznutí vrátite konečne do tepla, dopriať si môžete naozaj špičkový wellness, na ktorý nie sú slovenské hotely či penzióny chudobné. Pre ešte lepší zážitok z vášho zimného horského dobrodružstva je určite vhodné ubytovať sa v niektorom zo slovenských horských hotelov, ktoré ponúkajú krásny zážitok a program nielen počas silvestrovskej noci.

Dejiny ukryté v slovenských monumentoch

Zavítali ste už niekedy do našich unikátnych zámkov či hradov s bohatou históriou? Ak ste milovníci národných dejín a radi sa kocháte krásou takýchto pamiatok, tak vedzte, že od Bratislavy až po Humenné je monumentov tohto typu neúrekom. Hrady a zámky so sebou neprinášajú iba rôzne festivaly či sokoliarske vystúpenia, ale aj špeciálne strašidelné podujatia, ktoré neraz vyvolajú zimomriavky, určené pre všetky vekové kategórie.

Vedeli ste o tom, že krajina v srdci Európy je známa aj vďaka svojim unikátnym dreveným kostolíkom? Dokonca mnohé patria do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Nájdete ich nielen na východe Slovenska, ale napríklad aj v oblasti stredného Slovenska.

Sme malou krajinou, avšak návštevník si príde na svoje aj v mestách či malebných dedinkách s unikátnou architektúrou a kypiacou históriou.

Kvalitné ubytovanie

Všetky dobrodružstvá na Slovensku by nemohli byť zrealizované bez kvalitného nocľahu či pohostinských zariadení s chutnou tradičnou slovenskou kuchyňou. Slovenskú gastronómiu vyhľadáva množstvo ľudí aj zo zahraničia a vám sa môže ponúknuť v rôznych hoteloch, penziónoch či tradičných hostincoch. Ak však chcete zažiť dobrodružstvo na vlastnú päsť, ideálnym riešením je pobyt na chatkách v krásnej prírode, ktorých na Slovensku rozhodne nie je málo. Už si stačí vybrať iba miesto a vaše slovenské dobrodružstvo môže začať!