Vyhliadková veža Veľká Homola Požiadavka

0 / 5
Pridať do obľúbených Vytlačiť
Vyhliadková veža Veľká Homola  - Vyletik.eu

Popis vyhliadkovej veže Veľká Homola

Vyhliadková veža Veľká Homola leží v nadmorskej výške 709 m.n.m. asi 4 km severozápadne od mesta Modra. Veľká Homola je jeden z najvyšších vrchov Malých Karpát, ktorý ponúka skvelý výhľad.

Prvá vyhliadková veža tu bola postavená už v roku 1894. Neskôr tu bola v roku 2001 vybudovaná nová vyhliadková rozhľadňa s výškou 20 metrov. Tá však musela byť  v roku 2016 uzatvorená a neskôr aj demontovaná. Hneď po jej demontáži sa však zrodil nápad postaviť novú vyhliadkovú vežu. Nápad bol zrealizovaný a dokončený začiatkom novembra 2018. Nová veža má podobné parametre ako mala aj tá pôvodná: 4,5 x 4,5 x 20 metrov.

Vyhliadková veža Veľká Homola ponúka výhľad na Podunajskú nížinu, Malé Karpaty, Dolné Považie, za dobrého počasia aj na Východné Alpy.

foto zdroj: mypezinok.sme.sk, ladislavszabo_landscapes

Cesta a parkovanie

Ako sa dostať na vyhliadkovú vežu Veľká Homola? Na vyhliadkovú vežu Veľká Homola vedie niekoľko ciest. Trasu môžete začať napríklad pri Zochovej chate, kde sa nachádza aj parkovisko a pokračovať po červenej turistickej značke, ktorá vedie až priamo na vrch Veľká Homola.

Ďalšou možnosťou je ísť priamo z Modry. V centre mesta, pri kostole začína modrá turistická značka, ktorá vedie až na vrch Veľká Homola.

Vybavenie

Aktivity v okolí

    Prehliadky, Turistika,

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

Nenašli sa žiadne položky.