Východoslovenská galéria Požiadavka

0 / 5
Pridať do obľúbených Vytlačiť
Cena: dospelí €3
alt=

Popis Východoslovenskej galérie

Východoslovenská galéria nachádzajúca sa priamo v centre mesta Košice, ponúka návštevníkom bohatú zbierku umeleckých diel. Galéria sa nachádza v budove bývalého župného domu, ktorá bola postavená 1779. Počiatky Východoslovenskej galérie siahajú až do roku 1951, kedy bola založená Krajská galéria, ktorá sídlila v budove Východoslovenského múzea. Do dnešnej budovy bola presťahovaná v roku 1992.

Galéria sa už od svojich počiatkov zameriava na expozície ako Maľba 19. storočia na východe Slovenska alebo Umenie 20. storočia na východnom Slovensku. Výstavy sa počas roka neustále menia. Východoslovenská galéria má viac ako 7000 umeleckých diel z 19.,20. a 21. storočia, čo prispieva k zaujímavosti tohto miesta. Galéria priemerne usporiada viac ako 40 výstav rôzneho zamerania. Budova pozostáva z 3 poschodí, pričom na každom poschodí sa vždy nachádza iná výstava.

Cesta a parkovanie

Ako sa dostať do Východoslovenskej galérie a kde zaparkovať? Východoslovenská galéria sa nachádza na Alžbetinej ulici č. 22 v Košiciach, v blízkosti Dómu svätej Alžbety.

Cenník

Základné vstupné 3,00 €
Zľavnené vstupné (seniori nad 65 rokov, žiaci ZŠ a SŠ, študenti VŠ, učitelia) 2,00 €
Skupinové vstupné 2,00 €

Vybavenie

Aktivity v okolí

    Prehliadky,

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

od €50
0 / 5
Pridať do obľúbených