Vinianske jazero  - Vyletik.eu

Popis Vinianského jazera

Vinianske jazero je vodná nádrž nachádzajúca sa asi 8 km od mesta Michalovce. Vynianske jazero je obľúbené najmä vďaka malebnému prostrediu, čistote a pokoju. Jazero má celkovú veľkosť 8 hektárov a jeho priemerná hĺbka je 3 metre.

Vinianske jazero je obľúbeným miestom na kúpanie a člnkovanie. Nachádzajú sa tu trávnaté pláže vhodné na opaľovanie, kempovanie alebo športové aktivity. Návštevníci tu tiež nájdu rýchle občerstvenie s posedením a detským ihriskom, ihrisko na plážový volejbal a požičovňu vodných bicyklov. Nájdete tu tiež niekoľko ubytovacích zariadení a v nich reštaurácie.

Voda v jazere je čistá, bez odpadkov a nečistôt. Oblasť je obľúbenou aj vďaka pestrým možnostiam na turistiku. Neďaleko sa napríklad nachádza Viniansky hrad. Jazero je v zimnom období využívané ako ľadové klzisko, samozrejme len pokiaľ je dostatočne zamrznutá hladina.

Parkovanie

Časť vhodná na kúpanie sa nachádza v severnej časti jazera. Tu nájdete aj trávnatú pláž a bistro u Janka, kde môžete zaparkovať svoje auto. Väčšie parkovisko sa nachádza aj nad plážou, na trávnatej ploche.

Vybavenie

Aktivity v okolí

    Kúpanie, Plávanie,

Video

Vinianske jazero, Zemplínska šírava

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

Nenašli sa žiadne položky.