Veľký Choč  - Vyletik.eu

Popis Veľkého Choču

Veľký Choč sa nachádza v Chočských vrchov a zároveň je ich najvyšším vrchom. Nachádza sa približne 14 km od mesta Ružomberok, nad obcami Valašská Dubová a Lučky. Veľký Choč so svojou nadmorskou výškou 1611 m.n.m ponúka neskutočný výhľad na Západné Tatry, Liptovskú Maru, Ružomberok a okolitú krajinu široko ďaleko.

Vrchoľ vrchu je veľmi zaujímavý a preto aj vysoko navštevovaný. Podľa niektorých turistov ponúka jeden z najkrajších výhľadov na Slovensku. Takmer celý vrchol Veľkého Choča je posiaty kosodrevinou. Na Veľký Choč sa môžete dostať z obcí Jasenová, Vyšný Kubín, Lúčka alebo alebo Likavka.

Cesta na Veľký Choč

Ako sa dostať na Veľký Choč? Cestu na Veľký Choč sme zahájili v obci Valaská Dubová, kde sme pri miestnej reštaurácií zaparkovali auto. (V centre obce začína modrá značka.) Následne sme pokračovali po asfaltovej ceste, ktorá nás doviedla až takmer k okraju lesa. Tu sa nachádzal drevený prístrešok aj s informačnou tabuľou, ktorá nás smeruje po modrej značke. Tu už začína mierne stúpanie, ktoré sa postupne stupňuje. Modrá značka nás dovedie až k rázcestiu Strednej Poľany. Neďaleko smerovníku sa nachádza aj útulňa Hotel Choč, kde sme si dali 5 minútovú pauza a vydýchli si pred ďalším stúpaním.

Opäť sme sa vrátili k smerovníku, ktorý nás nasmeroval na zelenú značku. Tá vedie až priamo na Veľký Choč. Po asi 15 minútach miernym stúpaním cez les sa dostávame na lúku pod vrcholom, ktorá nám poskytuje prvé výhľady na okolitú krajinu. Na konci lúky sa nachádza náročnejšia časť trasy, pri ktorej si musíme pomáhať aj pripevnenými reťazami. Po zdolaní reťazí pokračuje chodník miernym stúpaním kosodrevinou až priamo na vrchol.

Vybavenie

Aktivity v okolí

    Dobrodružstvo, Turistika,

Video

Veľký Choč 1608 m n.m. 4K - Vyletik.eu

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

od €55 pre 2 osoby
0 / 5
Pridať do obľúbených