Veľká Fatra  - Vyletik.eu

Popis

Národný park Veľká Fatra leží na strednom Slovensku. Nájdete tu krásnu prírodu ako všade na Slovensku. Územie Veľkej Fatry vyhlásili v roku 1973 za chránenú krajinnú oblasť a v roku 2002 za Národný park Veľká Fatra. Základné prírodné hodnoty Veľkej Fatry spočívajú v skutočnosti, že ide o rozsiahle horské územie s členitým povrchom, bohatým výskytom krasových javov, so súvislými lesmi, s rozsiahlym a typickým hôľnym pásmom, dlhými dolinami, pestrým rastlinstvom a živočíšstvom a najväčším náleziskom pôvodného výskytu tisu obyčajného v Európe.

Národný park má rozlohu 404 km2, jeho ochranné pásmo 261 km2. Značná časť územia má vyšší stupeň ochrany chránených území. Správa Národného parku Veľká Fatra sídli vo Vrútkach.

Východiskami pre turistiku sú mestá Martin, Ružomberok, Turčianske Teplice, lyžiarske strediská Donovaly,Malinné a rezervácia ľudovej architektúry Vlkolínec, ktorá je súčasťou kultúrneho dedičstva Unesco.

Do národného parku Veľká Fatra som niekoľko ráz zavítal aj ja a určite vám turistiku v tomto národnom parku odporúčam. Využite pekné počasie, vyberte sa do krásnej prírody a určite neoľutujete.

foto zdroj: ttstudio.sk, Šimon Trnka

Vybavenie

Aktivity v okolí

    Turistika,

Video

Velka Fatra

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

od €55 pre 2 osoby
0 / 5
Pridať do obľúbených