Starý zámok – Banská Štiavnica Požiadavka

0 / 5
Pridať do obľúbených Vytlačiť
alt=

Popis Starého zámku v Banskej Štiavnici

Starý Zámok nachádzajúci sa v Banskej Štiavnici je pôvodne románska bazilika, ktorá bola v období tureckých nájazdov prestavaná na pevnosť. Starý zámok, tak slúžil ako útočisko pre obyvateľov mesta pri tureckom ohrození. Zámok je považovaný za jednu z najstarších stavieb v meste.

 

Dnes za múrmi zámku nájdete expozíciu s dejinami regiónu, ktorá je rozdelená do niekoľkých samotných miestnosti. Uvidíte tu expozíciu zbraní, fajkársku dielňu, expozíciu baníctva alebo výstavy Baroková plastika a Kalvária v azyle. Zámok ponúka skvelý výhľad na celé mesto Banská Štiavnica. 

Cesta na zámok

Ako sa dostať na Starý zámok v Banskej Štiavnici? Dostať sa k Starému zámku môžete autom alebo po vlastných. Priamo pri Starom zámku sa nachádza parkovisko. Zaparkovať však môžete aj na Námestí sv. Trojice, kde sa nachádza platené parkovisko. Z námestia je to na Starý zámok len kúsok.

Na Starý zámok sa môžete dostať aj z autobusovej zastávky, ktorú nájdete neďaleko pod hradom na Radničnom námestí, hneď oproti Banskoštiavnickom betleheme.

Cenník

Vstupné Deti Dospelí Rodinné Skupina detí
Prehliadka s lektorom 4,00 € 2,00 € 10,00 € 1,50 €
Prehliadka bez lektora 3,00 € 1,50 € 7,50 € 1,00 €

Vybavenie

Aktivity v okolí

    Prehliadky,

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty
Máj - September
Pondelok - Nedeľa - 09:00 - 17:00

Október - Apríl
Utorok - Nedeľa - 08:00 - 16:00

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

Nenašli sa žiadne položky.