Šranecké piesky – Slovenská púšť Požiadavka

5.00 / 5
Pridať do obľúbených Vytlačiť
Šranecké piesky – Slovenská púšť - Vyletik.eu

Popis Šraneckých pieskov

Šranecké piesky nazývané tiež Slovenská púšť sú oblasťou nachádzajúcou sa na Záhorí, kde skutočne nájdete piesok a pieskové duny. Oblasť sa nachádza obcami Plavecký Mikuláš a Lakšárska Nová Ves. Piesok sem zavial vietor z rieky Moravy. Piesková zemina sa nachádza takmer na celom Záhorí, ale v oblasti Šraneckých pieskov je toho piesku naozaj neúrekom.

Nájdete tu niekoľko pieskových dún pod ktorými sú naopak jazierka a mokrade, ktoré pripomínajú drobné oázy uprostred púšte. Oblasť je začlenená do chránených území členských krajín EÚ. V oblasti sa nachádza niekoľko významných živočíchov a rastlín.

Územie sa nachádza v oblasti Vojenského obvodu Záhorie. Na Šranecké piesky bol v minulosti zakázaný vstup. Dnes je vstup povolený, mimo obdobia kedy tu prebiehajú vojenské cvičenia. Harmonogram cvičení nájdete na stránke ministerstva obrany.

Cesta na Šranecké piesky

Ako sa dostať na Šranecké piesky? Dostať sa na Šranecké piesky je pomerne jednoduché. Po príchode do obce Plavecký Mikuláš treba zahájiť smer Lakšárska Nová Ves. Šranecké piesky sa nachádzajú medzi týmito dvoma obcami. Približne v strede cesty, ktorá spája tieto dve obce sa nachádza menšie improvizované parkovisko (hneď pri ceste). Odtiaľ je to na Šranecké piesky už len kúsok.

Vybavenie

Aktivity v okolí

  Prehliadky, Turistika,

Video

🌄 NAŠLI SME SLOVENSKÚ PÚŠŤ | Krásne Slovensko

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty
 • Jani

  Reply
  Rating: 5 / 5
  Klady

  Veľmi zaujímavé miesto

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

Nenašli sa žiadne položky.