alt=

Popis Slovenského raja

Slovenský raj bol vyhlásený v roku 1988 za národný park. Nachádza sa na východe Slovenska, na území okresov Spišská Nová Ves, Poprad a Rožňava. Rozprestiera sa na rozlohe 19 763 ha. Slovenský raj je jednou z najkrajších oblastí Slovenska. Nachádza sa tu veľa vodopádov a roklín, ktoré sú pre Slovenský raj charakteristické. Na území Slovenského raja je vybudovaný rozsiahly turistický chodník, mimo neho je zakázaný pohyb.

Na území národného parku je zakázané stanovať.
Nachádza sa tu hneď niekoľko vodopádov, ako napr. Závojový vodopád, ktorý má až 75 metrov, alebo Obrovský vodopád so 60 metrami. Medzi jaskyne, ktoré tu môžete nájsť patria Medvedia jaskyňa, Čertova jaskyňa a ďalšie. Niektoré úseky turistického chodníka sú dosť náročné a sú prechodné pomocou rebríkov, lávok a mostíkov.
Medzi najzaujímavejšie oblasti v Slovenskom raji patria Suchá Belá, Prielom Hornádu alebo Tomášovskí výhľad.

Cesta do Slovenského raja

Ako sa dostať do Slovenského raja? Kedže je oblasť Slovenského raja naozaj veľká konkrétnu cestu si musíte zvoliť podľa toho do akej oblasti a po akej turistickej značke budete chcieť ísť. Východiskovým bodom väčšiny turistov je však Autokemping Podlesok, kde sa nachádza parkovisko. Z tohto miesta však aj vedú turistické značky na najkrajšie miesta v Slovenskom raji.

Vybavenie

Aktivity v okolí

    Adrenalín, Turistika,

Video

Slovenský raj / Slovak Paradise / Słowacki Raj

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

od €256
0 / 5
Pridať do obľúbených