Ski centrum Mraznica  - Vyletik.eu

Lyžiarske stredisko Ski centrum Mraznica sa nachádza v obci Hnilčík neďaleko mesta Spišská Nová Ves. Ski centrum Mraznica nie je len lyžiarskym ale aj športovo-rekreačným strediskom. Lyžiari si môžu užiť kvalitnú lyžovačku na 3 zjazdovkách, ktoré majú celkovú dĺžku 1750 metrov. Lyžiarske stredisko leží vo výške 705 až 1035 m.n.m., takže celkové prevýšenie zjazdoviek je 330 metrov.

Zjazdovky sú vhodné pre začínajúcich ale aj pokročilých lyžiarov. Zjazdovky sú v prípade potreby technicky zasnežované. Lyžiari sa môžu občerstviť v čajovni, ktorá je priamo pri svahu, teplým nápojom alebo chutným pokrmom.
V stredisku je okrem klasického lyžovania možné aj slalomové lyžovanie, snowboarding alebo sánkovanie. Areál Ski centrum Mraznica tiež disponuje ľadovým klziskom aj s osvetlením. Nachádza sa tu aj známy bežkársky areál Gejnár s celkovou dĺžkou upravených tratí 37 km. V areály strediska sa nachádza turistická ubytovňa s kapacitou 80 lôžok.

Areál Ski centrum Mraznica a jeho okolie ponúka v letných mesiacoch bohatý výber turistických zaujímavostí. Stredisko sa nachádza na okraji Slovenského Raja. Neďaleko strediska tiež môžete nájsť vodnú nádrž Palcmanská Maša alebo Spišský hrad. Okrem toho sa priamo v areály nachádza futbalové a volejbalové ihrisko a tiež tenisové kurty.

foto zdroj: scm.sk

Lyžovanie na Mraznici

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí