alt=

Popis

Atrakciu na rieke Orava by si mal vyskúšať každý, kto miluje spojenie príjemných slnečných lúčov, vody, krásnej prírodnej scenérie, a istej dávky dobrodružstva.  Zažijete jedinečnú atmosféru čias minulých, kedy po tejto trase bežne premávali plte s rozličným nákladom z Poľska do našej krajiny. Oravská pltnica zažila najväčší rozmach v 19. storočí v čase veľkého rozvoja drevárskeho priemyslu. Našinci tieto loďky nazývajú starootcovské plte, a turistov lákajú najmä svojim tradičným vzhľadom a bohatou históriou. Plte vás bezpečne dopravia trasou vedúcou od Hornej Lehoty až po Oravský Podzámok, pričom si okrem vody a nedotknutej prírody môžete vychutnať aj výhľad na dominantný Oravský hrad z neopakovateľnej perspektívy.

 

Nalodenie sa uskutoční v obci Horná Lehota a po približne hodinovej plavbe riekou Orava sa vyhliadka ukončí v dedinke Oravský Podzámok. Prevádzkovatelia ponúkajú odvoz svojim autom pre turistov aj na štart do Hornej Lehoty a zároveň aj naspäť po vylodení. Splav je možné absolvovať v mesiacoch júl a august denne od 9.00 – 17.00 hod, a v mesiacoch máj, jún, september a október len formou vopred dohodnutej objednávky. Bezpečnosť je zaistená zapožičaním záchrannej vesty, preto je plavba vhodná aj ako celorodinný výlet.

Cesta k pltiam

Splav sa začína v obci Horná Lehota, ktorá sa rozprestiera po pravej strane koryta rieky Orava  v Žilinskom kraji. Je vzdialená približne 14 km od okresného mesta Dolný Kubín. Obec Oravský Podzámok sa nachádza 10 km od Dolného Kubína smerom k poľským hraniciam. Turistov parkujúcich v obci Oravský Podzámok je možné dopraviť autom na začiatok plavby do Hornej Lehoty.

Cenník

Dospelí (Adults) 14,40 €
Dôchodcovia, vysokoškoláci 12 €
Študenti (Students) 15-18 rokov 9,60 €
Žiaci (Pupils) 6 -14 rokov 7,20 €
Deti (Childrens) 4 – 5 rokov 4,80 €
Deti (Childrens) 0 – 3 roky v doprovode rodičov 0 €
Seniori nad 80 rokov v doprovode svojich detí 0 €
Pes, mačka, fretka ... (domáci maznáčik) Všetci na plti musia súhlasiť s prítomnosťou domáceho zvieratka 3,60 €
Plť sa plaví pri minimálnom počte plťoturistov (osôb) 10
Pri podlimitnom počte plťoturistov je minimálna cena za plť v mesiaci júl, august (hlavná sezóna) v mesiaci máj, jún, september, október (mimo hlavnú sezónu) 90 € 120 €

Vybavenie

Aktivity v okolí

    Adrenalín, Dobrodružstvo, Relaxácia,

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

Nenašli sa žiadne položky.