Park a lyžiarske stredisko Košútka – Hriňová Požiadavka

0 / 5
Pridať do obľúbených Vytlačiť

Popis

Lyžiarske stredisko Košútka sa nachádza neďaleko mesta Hriňová. Toto stredisko je položené vo výške 503 až 723 m n. m.. Návštevníci si tu môžu zalyžovať na 4 zjazdovkách, ktoré majú spolu celkovú dĺžku 2,5 km. Stredisko má 4 vleky s prepravnou kapacitou 2 000 ľudí za hodinu. Všetky vleky sú v prípade potreby umelo zasnežované a upravované. Na najdlhšej zjazdovke s dĺžkou 1140 metrov prebieha nočné lyžovanie.

V hornej časti zjazdovky sa počas lyžiarskej sezóny buduje Snow Park Košútka, ktorý pozostáva zo skokov, prekážok a railov. Na svoje si tu prídu lyžiari a snowboardisti. Pre začínajúcich alebo neskúsených lyžiarov je k dispozícií lyžiarska škola. Výuka lyžovania pre deti prebieha v lyžiarskej škôlke.

Lyžiari si môžu vydýchnuť a občerstviť sa buď v budete s vykurovanou terasou, ktorý sa nachádza v hornej časti zjazdovky alebo v v reštaurácii Penziónu Košútka. V areály sa tiež nachádza požičovňa a servis lyží. Výhodou Lyžiarske stredisko Košútka je veľké bezplatné parkovisko pre viac ako 150 áut.

Stredisko Košútka nezatvára svoje brány ani v lete. Počas letných mesiac tu na návštevníkov čaká množstvo zaujímavých atrakcií. Nachádza sa tu napríklad lanový park pre deti aj dospelých, najdlhší zjazd na kladke na Slovensku, detské ihriská, nafukovacie hrady a športoviská. Okolie strediska ponúka množstvo zaujímavých výletov. 12 km od strediska sa nachádza Vodopád Bystré a o niečo ďalej môžete nájsť Dobročský prales alebo čiernohronskú železničku a lesnícky skanzen Vydrovo.

foto zdroj: kosutka.sk

Vybavenie

Aktivity v okolí

    Adrenalín, Dobrodružstvo, Lyžovanie,

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

Nenašli sa žiadne položky.