alt=

Popis Nového zámku v Banskej Štiavnici

Mesto Banská Štiavnica je jedno z najkrajších slovenských miest, ktoré návštevníkom ponúka hneď niekoľko zaujímavostí a pamiatok. Jednou z nich je Nový zámok, ktorý sa pýši na vrchu Frauenberg. Tento zámok bol postavený v 16. storočí ako renesančná pevnosť. Pevnosť mala chrániť bohaté mesto Banská Štiavnica pred tureckými vpádmi. Nový zámok bol tiež súčasťou signalizačného systému, ktorý pozostával zo 7 banských miest. V prípade napadnutia tureckými vojskami si mestá medzi sebou signalizovali ohrozenie.

Dnes sa v tejto pevnosti nachádza veľmi zaujímavá expozícia so zameraním na protiturecké boje. Návštevníci tu majú možnosť vidieť turecké i uhorské zbrane, vybavenie protitureckých pevností ale aj expozíciu zameranú na históriu dobrovoľného hasičského zboru.

Pri návšteve mesta Banská Štiavnica určite odporúčame navštíviť aj ostatné pamiatky ako napríklad Starý zámok, Banskoštiavnický betlehem, botanická záhradu  alebo Slovenské banské múzeum. 

Cesta na Nový zámok v Banskej Štiavnici

Nový zámok v Banská Štiavnica nájdete na vyvýšenom vrchu Frauenberg, ktorý leží v centre mesta Banská Štiavnica. Od mestského úradu je vzdialený asi 600 metrov (9 minút chôdze) a od Starého zámku asi 1 km ( 14 minút chôdze). Pre chodcov je určená Novozámocká ulica. Táto úzka ulička sa nesie naprieč starými historickými budovami až ku zámku. Priamo pod Zámkom sa nachádza veľké parkovisko vhodné aj pre autobusy.

Vybavenie

Aktivity v okolí

    Prehliadky,

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty
Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Nedeľa
9:00 - 16:00 9:00 - 16:00 9:00 - 16:00 9:00 - 16:00 9:00 - 16:00 9:00 - 16:00 9:00 - 16:00

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

od €20 za noc
0 / 5
Pridať do obľúbených
od €18
0 / 5
Pridať do obľúbených