Cena: od €1.50
Múzeum letectva Košice  - Vyletik.eu

Popis

Múzeum letectva v Košiciach je súčasťou košického letiska, ktoré má bohatú históriu. História Košíc je spätá s lietaním, aj preto bolo letecké múzeum umiestnené práve sem. Košické letisko bolo postavené v roku 1924 a bolo to druhé letisko na území vtedajšieho Československa. V 50. rokoch 20. storočia bola v Košiciach založená Vysoká vojenská letecká škola, ktorá napomohlo k budovaniu československého letectva. V Košiciach sa ešte pred prvou svetovou vojnou usporiadali rôzne prednášky a ukážky letectva. Uskutočnil sa tu dokonca prvý let balónom na našom území.

Expozícia je rozdelená do etáp:
° Expozícia počiatkov letectva do roku 1945
° Expozícia od roku 1945
° Expozícia prístrojovej techniky
° Galéria prezidentských lietadiel
° Cestná doprava

Múzeum bolo prvý krát otvorené v roku 2002 a o rok neskor bola expozícia doplnená o ďalšiu etapu letectva. Celá expozícia pozostáva z vyše 50 originálnych lietadiel a helikoptér z viac ako 12 krajín sveta. Najstaršie modely lietadiel pochádzajú z rokov 1915 – 1916. Súčasťou expozície do roku 1945 je aj vzácny Messerschmitt Bf 109 a mnohé letecké motory.

Expozícia od roku 1945 zahŕňa vojenské prúdové lietadlá ako ruské stroje MIG-15, MIG-21, MIG-29, SU-22 alebo americký F-4 Phantom a mnohé iné lietadlá. Ďalšia časť expozície je zameraná na prístrojovú techniku, kde nájdete rôzne zameriavacie, lokačné a iné prístroje lietadiel.

Vidieť tu tiež môžete zbierku prezidentských lietadiel a expozíciu cestnej dopravy

Cesta a parkovanie

Ako sa dostať do leteckého múza v Košiciach? Do leteckého múzea v Košiciach sa dostanete cestou vedúcou na letisko Košice, asi 200 metrov pred vchodom do letiska je odbočka smerujúca do múzea. Po odbočení tra ísť asi 700 metrov a narazíte na menšie parkovisko, ktoré sa nachádza pred vstupom do múzea.

Cenník

Dospelí 3,50 €
Deti, študenti (6-26), dôchodcovia, EURO26: 1,50 €
Rodinná vstupenka (2 dospelí a max.3 deti): 6,50 €
Deti (0-6), Dôchodcovia (70 - ), ZŤP, ICOM: bezplatne
Foto, kamera: 2,00 €

Vybavenie

Aktivity v okolí

    Prehliadky,

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

od €50
0 / 5
Pridať do obľúbených