Múzeum Juraja Jánošíka Požiadavka

0 / 5
Pridať do obľúbených Vytlačiť
Cena: dospelí €2
alt=

Popis

Nesmiernu popularitu širokých ľudových vrstiev si nielen vo svojom rodisku v Terchovej získal Juraj Jánošík. Práve tu mu je venovaná expozícia Jánošík a Terchová, návštevu ktorej počas vašej dovolenky v Malej Fatre určite nevynechajte.

Už pri vstupe budete mať pocit, akoby ste vkročili do jednej z tradičných terchovských izieb. Časť expozície venovaná Jurajovi Jánošíkovi určite zaujme nielen vás, ale aj vaše deti.  Históriu obce vám priblížia dobové fotografie a dokumenty. K zvlášť obdivuhodným exponátom patrí olejomaľba Ľudovíta Fullu z roku 1955 zobrazujúca Jánošíka uprostred dedinského ľudu.

Špecifický hudobný folklór tu má tiež svoje nezastupiteľné miesto. Tradičné hudobné nástroje ako sú sláčikové nástroje, či pastierske píšťaly uvidíte tiež. Táto “hudobná časť” múzea nadväzuje na najvýznamnejšie folklórne podujatie Jánošíkove dni, ktoré v Terchovej každoročne koná už od roku 1963.

Expozíciu Jánošík a Terchová nájdete v budove Obecného úradu Terchová, ktorý sa nachádza priamo v centre obce.

Viac informácií o expozícii Jánošík a Terchová nájdete na stránkach Považského múzea v Žiline a Turistickej informačnej kancelárie Žilina.

foto zdroj: terchova.sk, regionmalafatra.sk, pmza.sk

Vybavenie

Aktivity v okolí

    Prehliadky,

Video

Považské múzeum Juraja Jánošíka v Terchovej

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty
Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Nedeľa
- 9:00 - 15:30 9:00 - 15:30 9:00 - 15:30 9:00 - 16:00 9:00 - 16:00 9:00 - 16:00

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

Nenašli sa žiadne položky.