alt=

Popis

Miklušova väznica sa nachádza priamo v centre mesta Košice. Pozostáva z dvoch meštianskych domov z prvej polovice 15. storočia, ktoré sú navzájom prepojené. Domy boli na začiatku 17. storočia prerobené na potreby mestskej väznice a na tento účel slúžili až do roku 1909, kedy boli darované Východoslovenskému múzeu. Expozícia múzea sa spustila až v rokoch 1940 – 1942, kedy bola dokončená rekonštrukcia budov.

Budova bola pravdepodobne v 16. storočí využívaná ako hrnčiarska dielňa, dokladajú to nálezy kusov keramických nádob, ktoré sa našli pri vyprázdňovaný zasypaných pivničných priestorov. Mikúlašova väznica je od roku 2009 prepojená s Katovou baštou a pamätnou izbou Františka II. Rákociho. Priamo v Mikulášovej väznici sa nachádza expozícia histórie mesta, fortifikácie mesta, väznica, mučiareň a rôzne zaujímavé dokumenty spojené s mestom Košice. Expozícia je doplnená video sprievodcom, figurínami a historickými mapami a 3 modelmi mesta.

Cesta a parkovanie

Ako sa dostať do Mikulášovej väznice a kde zaparkovať? Mikulášová väznica sa nachádza priamo v centre Košíc, konkrétne na ulici Pri Mikulášskej väznici, ktorá leží neďaleko hlavného námestia. Parkovať možno na Kováčskej ulici, ktorá leží hneď vedľa. Nachádza sa tu platené parkovisko, ktoré sa tiahne pozdĺž ulice.

Cenník

Dospelí 3,00 €
Deti, študenti (6-26), dôchodcovia, EURO26: 2,00 €
Rodinná vstupenka (2 dospelí a max.3 deti): 5,00 €
Deti (0-6), Dôchodcovia (70 - ), ZŤP, ICOM: 1,00 €

Vybavenie

Aktivity v okolí

    Prehliadky,

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

od €50
0 / 5
Pridať do obľúbených