Popis

Malý skanzen Beckov je miesto, ktoré návštevníkom ponúka hneď niekoľko zaujímavých atrakcií. Návštevníci si môžu pozrieť dobové odevy hradných pánov, odfotiť sa v kamennom tróne, ale hlavne môžu vidieť maketu hradu Beckov zo 14. storočia. Ďalšími zaujímavými časťami skanzenu sú expozície pohrebisk z doby bronzovej. V hroboch sa nachádzajú aj predmety, s ktorými sa kedysi pochovávali zosnulí. Sú to napríklad luky, meče, bojové štíty, kópie, ale aj misky  s jedlom.

Malý skanzen sa zameriava na históriu hradu a obce Beckov, preto tu nechýba aj celá maketa mestečka Beckov z 16. storočia. Každý tak môže nahliadnuť do atmosféry stredovekého mestečka. Na každom hrade by nemal chýbať nejaký ten drak, nie je tomu ani na tu. Zelená obluda číha na návštevníkov pri kamennom schodisku. Takmer celý skanzen je lemovaný informačnými textami a kópiami historických dokumentov, týkajúcich sa hradu Beckov a jeho majiteľov.

Cesta do skanzenu

Do malého skanzenu Beckov sa dostanete cestou, ktorá vedie na hrad. Priamo pre hradom však nezabočíte doľava, ale budete pokračovať doprava popri historickom cintoríne.

Vybavenie

Aktivity v okolí

    Prehliadky,

Video

Malý skanzen Beckov (Bubeland) 4K - Vyletik.eu

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

od €119
0 / 5
Pridať do obľúbených