Popis kúpeľov Vyšné Ružbachy

Kúpele Vyšné Ružbachy majú bohatú históriu, ktorá sa začala písať v roku 1595, kedy tu bola postavená prvá kúpeľná budova. V nej sa nachádzal bazén, kuchyňa a spoločenská miestnosť. Kúpele sa zachovali v tomto stave až do roku 1825, kedy ich dal barón von Jony rozšíriť. Nový majiteľ Andrej Zamoyski tu dal v roku 1923 postaviť prírodné termálne kúpalisko, ktoré bolo v tom čase najväčšie na Slovensku. Kúpele Vyšné Ružbachy boli v tých časoch najmodernejšie kúpele na Slovensku. Zaujímavosťou kúpeľov je Biely dom, ktorý bol postavený v roku 1931 a pri jeho výstavbe bol použitý travertín.

V kúpeľoch sa liečia hlavne nervové choroby, duševné choroby, choroby pohybového ústrojenstva, choroby tráviaceho ústrojenstva a mnohé iné. Hlavným liečivým prvkom kúpeľov sú liečivé uhličité pramene a vzduch z najzdravšieho regiónu na Slovensku.

Hostia sa môžu ubytovať nádherných švajčiarskych domčekoch, Grand Hoteli Strand alebo v hoteloch Travertín I. a Travertín II.
Pre bežných návštevníkov ponúkajú kúpele aj wellness služby. Ide napríklad o suchú fínsku saunu, ochladzovací kúpeľ, masážny bazén, rehabilitačný bazén alebo uhličitý bazénový kúpeľ.

Súčasťou kúpeľov je aj termálne kúpalisko Izabela, ktoré disponuje 2 veľkými a 2 detskými bazénmi nachádzajúcimi sa pod holým nebom. Nachádza sa tu tiež jeden krytý termálny bazén. Zaujímavosťou kúpaliska je ostrov, ktorý leží v rekreačnom bazéne.

Veľkou atrakciou kúpeľov je tiež travertínové jazierko Kráter, ktoré je so svojím priemerom 20 metrov najväčšie na Slovensku. Kúpanie v ňom je však na vlastnú zodpovednosť.

Vybavenie

Aktivity v okolí

    Kúpanie, Plávanie, Relaxácia,

Video

Vyšné Ružbachy

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

Nenašli sa žiadne položky.