Kúpalisko Eva  - Vyletik.eu

Popis kúpaliska Eva

Kúpalisko Eva je kúpaliskom nachádzajúcim sa v Piešťanoch. Kúpalisko Eva je situované na Kúpeľnom ostrove, na ktorom vyviera množstvo liečivých prameňov. Bolo vybudované v roku 1933 až 1934. Historického hľadiska môžeme povedať, že toto kúpalisko patrilo medzi posledné počiny Winterovcov. Samotné kúpalisko patrí medzi kultúrne pamiatky.

Disponuje kompozíciou, ktorá bola vyhovujúcim riešením vtedajšej doby. Kúpalisko pozostáva z 25 metrového krytého bazéna, avšak ten je častejšie mimo prevádzky.

Taktiež disponuje 50 metrovým otvoreným bazénom so skokanským mostíkom, ktorý však nespĺňa technické parametre, a je taktiež mimo prevádzky. Detský bazén je otvorený, pričom je možné využiť na rekreáciu jeho príslušenstvo a plochy vyhradené na opaľovanie.

Tento areál kúpaliska má však aj iné možnosti rekreácie. Ide o dva tenisové  antukové dvorce, ihrisko na volejbal a streetball, ktoré dopĺňa i kriket.

Toto kúpalisko sa nachádza nadmorskej výške 162 metrov nad morom, pričom pri plnej prevádzke všetkých bazénov je možné poňať a obslúžiť 1500 návštevníkov. Dominantou kúpaliska Eva oblúkový skokanský mostík. Teplota vody sa pohybuje približne okolo dvadsiatich siedmich stupňov a v kľudovom bazéne 34 – 38 stupňov. Prevádzkuje sa hlavne počas letných mesiacov.

 

Cenník - kúpalisko Eva

Celodenný vstup

Dospelí 4,80 €
Deti do 6 v sprievode dospelého zdarma
Deti od 6 do 12 rokov 3,20 €
Dôchodcovia ,ZŤP 3,20 €
Rodinná vstupenka 2 r. + 1 d. 12 €
Vstupné po 16:00
Dospelí 3,40 €
Deti do 6 v sprievode dospelého zdarma
Deti od 6 do 12 rokov 2,20 €
Dôchodcovia ,ZŤP 2,70 €

Vybavenie

Aktivity v okolí

    Kúpanie, Plávanie,

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

€12 / osoba noc
0 / 5
Pridať do obľúbených
od €119
0 / 5
Pridať do obľúbených
€10 osoba
0 / 5
Pridať do obľúbených
0 / 5
Pridať do obľúbených
od €20 za noc
0 / 5
Pridať do obľúbených
0 / 5
Pridať do obľúbených