Kľak  - Vyletik.eu

Popis vrchu Kľak

Vrchol Kľak je položený v nadmorskej výške 1 351,6 m.n.m. Nachádza sa hrebeni južnej časti Lúčanskej Malej Fatry. Vrchol Kľak je súčasťou Národnej Prírodnej Rezervácie Kľak. Z vrcholu Kľaku je nádherný kruhový výhľad na okolitú prírodu. Trasa na vrchol Kľaku je obľúbeným turistickým miestom. Na vrchole sa nachádza veľký kríž. Cesta na vrchol trvá asi 1:30.

Cesta na Kľak

Ako sa dostať na vrch Kľak a kde zaparkovať? Cesta na vrchol Kľak začína na parkovisku Fačkovské sedlo, ktoré je položené v nadmorskej výške 802 m.n.m. Priamo z parkoviska je vidieť vrchol Kľaku. Z parkoviska pôjdete asi 1 km po červenej značke, ktorá vás dovedie až k rázcestiu s názvom Staré cesty. Tu sa napojíte na žltú značku, ktorá je spočiatku pomerne náročná, ale po prekonaní „serpentín“ je už cesta mierna.

Po prekonaní najťažšieho úseku, ktorý je v podstate na začiatku sa dostanete na hrebeň vrchu Reváň (1205 m.n.m.), kde sa vám naskytnú prvé nádherné výhľady na okolitú prírodu. Cesta ďalej pokračuje po žltej značke až sa dostanete na miesto „Pod skalou“, čo je vlastne len kúsok od vrcholu Kľaku. Od tohto miesta si treba dávať pozor, pretože niektoré úseky sú nebezpečne. Posledných 200 metrov sa ide po zelenej značke až na vrchol Kľak.

Vybavenie

Aktivity v okolí

    Bežkovanie, Turistika,

Video

Kľak - Zimný výstup - 1352 m.n.m - Vyletik.eu

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

od €55 pre 2 osoby
0 / 5
Pridať do obľúbených