Demänovská ľadová jaskyňa Požiadavka

0 / 5
Pridať do obľúbených Vytlačiť
Cena: dospelí €8
alt=

Popis Demänovskej ľadovej jaskyne

Demänovská ľadová jaskyňa je jedna z najstarších známych jaskýň v Európe. Nachádza sa v Demänovskej doline v Nízkych Tatrách.  Tvorí severnú časť Demänovských jaskýň. Jej celková dĺžka je 1 900 m, pre verejnosť je sprístupnená časť z dĺžkou 650 m. Vstup do jaskyne sa nachádza nad Kamennou chatou vo výške 740 m n. m..
Ľad v jaskyni sa začal tvoriť približne pred 500 rokmi.

Prehliadková trasa po jaskyni trvá asi 45 minút. Návštevníci počas prehliadky prechádzajú cez mohutné priestranné riečne chodby a dómy. V prvej časti prehliadky uvidia návštevníci jaskynné priestory so sintrovou výzdobou a v druhej časti prehliadky zase zaľadnené priestory jaskyne. Teplota vzduchu v zaľadnených častiach sa pohybuje okolo od 0 °C. V nezaľadnených častiach je teplota do 5,7 °C.

Cesta k jaskyni a parkovanie

Ako sa dostať do Demänovskej ľadovej jaskyni a kde zaparkovať? Jaskyňa sa nachádza v Demänovskej doline, ktorá leží na severnej strane Nízkych Tatier. Cesta do Demänovskej ľadovej jaskyni je veľmi jednoduchá. Parkovisko sa od jaskyne nachádza asi 15 minút. Parkovisko nájdete nad Kamennou chatou. Jaskyňa leží 90 metrov nad dnom doliny. K jaskyni vedie aj náučný chodník.

Cenník

Trasa Dospelí Deti 6-15r. Študenti Foto-Video Mimoriadny vstup
Demänovská ľadová jaskyňa 8,00 € 4,00 € 7,00 € 10,00 € 50,00 €

Vybavenie

Aktivity v okolí

    Prehliadky,

Video

Demänovská Ice Cave / Demänovská ľadová jaskyňa

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

Nenašli sa žiadne položky.