Čutkovská dolina  - Vyletik.eu

Popis Čutkovskej doliny

Čutkovská dolina sa nachádza približne 4 km od mesta Ružomberok. Ide o miesto veľmi zaujímavé miesto, ktoré určite zaujme nejedného návštevníka. Okrem prekrásnej prírody sa tu totižto nachádzajú aj rôzne atrakcie a zaujímavosti. Hneď pri vstupe do Čutkovskej doliny, respektíve na jej začiatku narazíte na veľké parkovisko a Kolibu u dobrého pastiera. Koliba ponúka návštevníkom rôzne slovenské špeciality, ale aj možnosť ubytovania. Za kolibou sa nachádza tiež rybník so pstruhmi a posedenie. Vaše deti budú určite nadšené z parku Obrovo. Ide o detský park plný atrakcií.

Ďalej smerom do doliny nájdete Čutkovskú priehradu s priezračnou vodou a pstruhmi. Priehrada leží hneď pod vodou, čo vytvára nádhernú idylku prírody. Okolie Čutkovského potoka prechádzajúceho dolinou je známe mokraďami a významným mokradným rastlinstvom. Návštevníci Čutkovskej doliny sa tiež môžu tešiť až na tri vodopády. Prvý z vodopádov je vysoký 24 metrov a nesie názov Jelení vodopád. Ďalšie dva vodopády majú výšku 12,1 m a 5,5 m. Ich názvy sú Nižný Jamišný vodopád a Vyšný Jamišný vodopád.

Trasa a parkovanie

Ako sa dostať do Čutkovskej doliny a kde zaparkovať? Čutkovská dolina sa nachádza cca 4 km od centra Ružomberka. Hneď na začiatku doliny pred kolibou nájdete veľké parkovisko. Celou dolinou vás bude sprevádzať modrá turistická značka. Vrátiť späť sa môžete po ceste, akou ste prišli alebo pokračovať po modrej až lyžiarske stredisko Malinô Brdo a odtiaľ späť do Ružomberka. Všetky spomínané vodopády ležia mimo modrej značky a náučného chodníka. Cesta k nim je však jednoduchá.

Vybavenie

Aktivity v okolí

    Turistika,

Video

Turistika na LiptOVE: Čutkovská dolina

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

od €55 pre 2 osoby
0 / 5
Pridať do obľúbených