Chopok - Vyletik.eu

Popis

Chopok patrí medzi najvyššie vrchy Nízkych Tatier. Na Chopok vedú dve lanovky. Jedna zo severnej strany a to z Demänovskej doliny. Tá druhá z južnej strany z Bystrej doliny. Pri vrchole sa nachádza Kamená chata pod Chopkom, ktorá slúži aj ako konečná stanica lanovky či meterologická stanica. Na vrchol Chopka si však musíte už vyšliapať. No pohľad určite stojí za to. V prípade krásneho výhľadu máte výhľad na všetky svetové strany.

Svahy Chopka sú vyhľadávaným miestom zimnej ale aj letnej turistiky. Na Chopku sa nachádza aj lyžiarske stredisko Jasná, ktoré sa nachádza v rebríčku top 20 najkrajších stredísk Európy.

Vrch Chopok sa určite oplatí navštíviť a pokochať sa krásami Nízkych Tatier. Ale až sa na tento vrch vyberiete, dobre sa oblečte. Chopok patrí medzi najveternejšie miesta na Slovensku. A to aj v lete ale aj v zime.

 

Trasa na Chopok a parkovanie

Ako sa dostať na Chopok? Na Chopok vedú kabínové lanovky. Zo severnej strany z Demänovskej doliny a z južnej strany z Bystrej doliny. Obojsmerná cesta z južnej strany na severnú stranu a späť vás bude stáť 19 €.

Na Chopok sa dá samozrejme dostať aj po svojich. Pokiaľ pôjdete z južnej strany, môžete zaparkovať pri lanovke srdiečko. Odkiaľ vedie žltá turistická značka, ktorú na rázcestí "Kosodrevina" vystrieda modrá značka. Po asi 200 metroch sa opäť napojíte na žltú značku, ktorá vedie až pod vrchol.

Pokiaľ pôjdete zo severnej strany, zaparkovať môžete pri Vrbickom plese, kde sa nachádza hneď niekoľko parkovísk. Odtiaľ vedie modrá značka, ktorú vystrieda červená a neskôr opäť modrá značka, ktorá končí na vrchole.

Vybavenie

Aktivity v okolí

  Dobrodružstvo, Lyžovanie, Turistika,

Video

Výstup na Chopok 2.024 m n.m. - 4K - Vyletik.eu

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty
 • Zuzana

  Reply
  Rating: 5 / 5
  Klady

  Výborný článok. Obrázky polohy sú veľmi nápomocné a takisto aj trasa :)

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

Nenašli sa žiadne položky.