Chodník korunami stromov Bachledova dolina Požiadavka

2.50 / 5
Pridať do obľúbených Vytlačiť
Chodník korunami stromov Bachledova dolina - Vyletik.eu

Popis chodníka korunami stromov

Vychutnať si prechádzku v korunách stromov si turisti môžu už aj na Slovensku. Chodník korunami stromov sa nachádza v Bachledovej doline, ktorá leží pohorí Spišská Magura, 17 km od mesta Spišská Belá.

Chodník sa nesie vo výška 24 metrov na zemou v korunách stromov. Konštrukcia chodníka je vyrobená z dreva a osadená v lese, tak aby nepoškodzovala les. Na návštevníkov tu čakajú tri informačné zastávky, ktoré informujú o miestnom lese a celkovej faune. Na svoje si tiež prídu nadšenci adrenalínu, na ktorých tu čakajú tri stanovištia.

Celková dĺžka chodníka 1234 metrov. Chodník je zakončený 32 metrov vysokou vyhliadkovou vežou, ktorá leží na hranici národných parkov PIENAPu a TANAPu. Z veže je nádherný kruhový výhľad na Belianske Tatry, Pieninský národný park a okolitú prírodu. Tí odvážnejší si môžu vyskúšať pohľad do prázdna na pochôdzkovej sieti.

Zaujímavá je tiež cesta z vyhliadkovej veže, ktorá vedie cez najdlhším suchým toboganom na Slovensku. Tento tobogan má dĺžku až 67 metrov. Celý chodník je bezbariérový, čo ocenia telesne postihnutý, ale aj mamičky s kočíkmi.

Chodník korunami stromov v Bachledovej doline je dielom nemeckého architekta Josefa Stögera, ktorý vybudoval už 7 podobných chodníkov. Napríklad aj Chodník korunami stromov nachádzajúci sa v Lipne.

 

Cenník vstupného 

 

Chodník korunami stromov
Dospelý 9,00
Deti 3-14r a senior nad 65r a ZŤP/S 7,00
Rodinná vsupenka (2x dospelý, 2x dieťa) 22,00
Ďalšie dieťa do 14 rokov 6,00

foto zdroj: bachledka.sk

Ako sa dostať na Chodník korunami stromov

Chodník sa nachádza najvyššom bode komplexu BACHLEDKA Ski & Sun. Dostať sa sem môžete peši z Bachledovej doliny, Malej Frankovej alebo Jezerska. Svoje auto môžete nechať zaparkované v Bachledovej doline na parkovisku s kapacitou viac ako 500 miest. Na Chodník korunami stromov sa dostanete tiež po značených turistických značkách. Z obce Bachledova dolina vedie žltá turistická značka a z obce Jazersko modrá značka. Mapu aj so zaznačenými značkami môžete vidieť nižšie.

Vybavenie

Aktivity v okolí

  Adrenalín, Prehliadky, Turistika,

Video

Chodník korunami stromov 4K

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty
 • Juro

  Reply
  Rating: 4 / 5
  Klady

  Neviem prečo všetci na to tak nadávajú podľa mňa je tam veľmi dobre.

  Zápory

  Trochu vyššia cena

 • Blanka

  Reply
  Rating: 1 / 5
  Klady

  Vyhliadka v inom šate

  Zápory

  Zničená príroda, vysoké vstupné, očividné len za účelom biznisu.Žiadny oddych pre príliš veľký nápor turistov a to len zo zvedavosti.

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

od €256
0 / 5
Pridať do obľúbených