alt=

Popis

Chleb je vrchol nachádzajúci sa v národnom parku Malá Fatra. So svojou výškou 1645 m.n.m, je tretím najvyšším vrchom v Malej Fatre. Chleb je súčasťou hlavného hrebeňu Malej Fatry, a preto je vysoko navštevovaný.

Vrchol tohto impozantného vrchu bol vyhlásený za Národnú prírodnú rezerváciu Chleb, odkiaľ je nádherný kruhový výhľad.

Na severnej strane pramení vo výške 1300 m.n.m, rieka Varínka. Na južnej strane Chlebu leží Chata po Chlebom, ktorá ponúka ubytovacie, aj stravovacie služby, a to počas počas celého roka.

Cesta na vrch Cheleb

Na vrchol Chlebu vedie niekoľko trás a turistických značiek. Pre zjednodušený prístup vedie na Snilovské sedlo 8 miestna kabínková lanovka. Dolná stanica lanovky je pri chate Vrátna v nadmorskej výške 740 m.n.m. Celkové prevýšenie lanovky je 740 m. Pre zdatnejších turistov vedie popod lanovku zelená turistická značka, ktorou sme sa vybrali aj my. Trasa na Snilovské sedlo po svojich nám zabrala približne 2 hodiny. Zo Snilovského  sedla na samotný vrchol Chlebu to trvá približne pol hodinu. Trasa z Vrátnej doliny vedie po zelenej turistickej značke, ktorú neskôr vystrieda červená značka, tá vedie až na vrchol.

Vybavenie

Aktivity v okolí

    Turistika,

Video

Malá Fatra - Chleb - 4K - Vyletik.eu

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

Nenašli sa žiadne položky.