Belianska jaskyňa  - Vyletik.eu

Popis Belianskej jaskyne

Belianska jaskyňa je najväčšia jaskyňa ležiaca v Tatranskom národnom parku. Zároveň je to jediná verejne prístupná jaskyňa v tomto národnom parku. Belianska jaskyňa sa nachádza približne 1 km nad obcou Tatranská Kotlina. K jaskyni návštevníkov dovedie náučný chodník začínajúci v obci.

V jaskyni sa ako v prvej na Slovensku a pravdepodobne aj v Európe zaviedlo elektrické osvetlenie. Samotná prehliadky jaskyne trvá asi 70 minút a je dlhá 1370 m. Priemerná teplota v jaskyni je 5,0 až 6,3 °C. Belianska jaskyňa bola objavená zlatokopmi, a to pravdepodobne v na začiatku 18. storočia. V jaskyni sa vyskytovalo až 7 druhov netopierov. Jaskyňa je obľúbenou najmä vďaka jazierkám, sintrovým vodopádom a pagodovitým stalagmitom.

Cesta do jaskyne

Ako sa dostať do Belianskej jaskyne a kde zaparkovať? Cesta do jaskyne je pomerne jednoduchá. Zaparkovať auto môžete priamo v obci Tatranska Kotlina. Nachádzajú sa tu dve veľké platené parkoviská. Kúsok od parkovísk leží aj autobusová zastávka. Z parkoviska vedie náučný chodník a žltá turistická značka až priamo ku jaskyni. Celá cesta by vám nemala trvať viac ako 30 min.

Cenník

Trasa Dospelí Deti 6-15r., ZŤP Študenti, 60 rokov Foto-Video Mimoriadny vstup
Belianska jaskyňa 8,00 € 4,00 € 7,00 € 10,00 € 50,00 €

Vybavenie

Aktivity v okolí

    Prehliadky, Turistika,

Video

SLOVENSKO - Belianská jaskyňa (Belianské Tatry) - Slovakia

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

od €256
0 / 5
Pridať do obľúbených