alt=

Popis Banskoštiavnického betlehema

Banskoštiavnický betlehem je unikátny drevený model Banskej Štiavnice, ktorý nájdete na Radičnom námestí v Banskej Štiavnici. Toto senzačné dielo pozostáva z vyše 800 ručne vyrezávaných drevených postavičiek a približne polovica z nich je pohyblivých.

Banskoštiavnický betlehem je najväčší pohyblivý betlehem na Slovensku. So svojou dĺžkou 21 metrov predbehol aj ten v Rajeckej Lesnej. Betlehem je rozdelený na rôzne oblasti a obdobia. Začiatok betlehema znázorňuje tradičné remeslo baníctvo a všetko okolo neho. Nasleduje biblický príbeh a zadná časť betlehema znázorňuje samotnú Banskú Štiavnicu a jej dominanty.

Cesta a parkovanie

Ako sa dostať do Banskoštiavnického betlehemu a kde zaparkovať? Banskoštiavnický betlehem sa nachádza na Radičnom námestí, neďaleko kostolu sv. Kataríny a hneď oproti mestskému úradu. Zaparkovať môžete na námestí sv. Trojice alebo na inom parkovisku. V okolí je ich hneď niekoľko (všetky platené). Oproti betlehemu sa nachádza autobusová zastávka. Samotný betlehem nájdete vo dvore historickej budovy.

Cenník

Dospelí 1,50 €
Študent 1 €
Dôchodca 1 €
Deti od 6 r. 1 €

Vybavenie

Aktivity v okolí

    Prehliadky,

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty
Od 1. mája do 31. októbra
Pondelok - Nedeľa - 10:00 - 12:00; 13:00 - 17:00

Od 1. novembra do 30. apríla
Utorok - Nedeľa - 10:00 - 12:00; 13:00 - 17:00

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

Nenašli sa žiadne položky.