Asfaltové jazero  - Vyletik.eu

Popis Asfaltového jazera

Asfaltové jazero nájdete v obci Nezbudská Lúčka, ktorá leží na druhej strane Váhu, naproti obce Strečno. Asfaltové jazero vzniklo zatopením starého asfaltového lomu. Išlo o jediný lom na ťažbu prírodného asfaltu v strednej Európe. Asfalt sa tu ťažil od začiatku 20. storočia. Lom bol uzatvorený približne v roku 1962, kedy boli zásoby asfaltu vyčerpané. Lom sa začal postupne zaplavovať až vzniklo jazero.

Dnes tu nájdete jazero s tyrkysovou vodou. Toto jazero si vyžiadalo už nejeden ľudský život, aj preto bolo kúpanie v jazere zakázané. To však nebráni turistom k návšteve jazera. Prechádzka k jazeru je veľmi pohodová a môžete tu vidieť tiež pozostatky budovy, ktorá slúžila na spracovanie asfaltu alebo časť štôlní. Neďaleko sa tiež nachádza kaplnka sv. Barbory. Jazero majú tiež v obľube rybári.

 

Cesta k jazeru

Ako sa dostať k asfaltovému jazeru? Asfaltové jazero sa nachádza na okraji obce Nezbudská Lúčka. Pokiaľ pôjdete autom z obce Varín, tak odbočka k jazeru je hneď na začiatku obce vľavo. Pokiaľ pôjdete vlakom, treba zo stanice zísť na cestu a pokračovať smerom k cintorínu. Hneď za cintorínom sa nachádza odbočka k jazeru.

Vybavenie

Video

Zilina - Asfaltovy Lom - Nezbudska Lucka 🏚 Ivan Donoval 🏚 Urbex Dokument

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

Nenašli sa žiadne položky.