Archeopark v Hanušovciach nad Topľou Požiadavka

0 / 5
Pridať do obľúbených Vytlačiť
Cena: dospelí €3
alt=

Popis archeoparku

Archeopark v Hanušovciach nad Topľou umožňuje návštevníkom nahliadnuť do minulosti a pozrieť sa, ako žili naši predkovia. Nachádza sa tu 5 obydlí znázorňujúcich bývanie ľudí, ktorí žili na našom území už od doby Paleolitu, až po stredovek. Každé obydlie je zaradené k inému časovému obdobiu a je postavené na základe konkrétnych archeologických nálezov na Slovensku.

Príbytok z doby Paleolitu je postavený podľa nálezu z Tibavy. Mladšia doba kamenná má zastúpenie v podobe chatrče, ktorá je replikou nálezu z Košíc. V Nižnom Hrušove archeológovia objavili obydlie a pôdorys domu, ktorý tu stojí tiež. Ďalej tu návštevníci môžu vidieť keltský objekt z mladšej doby železnej, ktorý bol objavený v oblasti Zemplína a slovanský zrubový dom, postavený podľa čiastočne zachyteného pôdorysu objektu zo Skrabského. V archeoparku si návštevníci môžu pozrieť, ako sa vyrábali dobové nástroje a tiež si ich môžu vyskúšať.

Archeopark v Hanušovciach nad Topľou je súčasťou Vlastivedného múzea nachádzajúceho sa neďaleko.

Cesta do Archeoparku v Hanušovciach nad Topľou

Do Archeoparku v Hanušovciach nad Topľou sa možno dostať po vstupe do areálu Hanušovského múzea, ktoré sa nachádza priamo v Hanušovciach nad Topľou. V areáli sa nachádza aj parkovisko, kde môžete nechať odparkované auto.

Vybavenie

Aktivity v okolí

    Prehliadky,

Video

Archeopark v Hanusovciach nad Toplou

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty
Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Nedeľa
7:30 - 15:00 7:30 - 15:00 7:30 - 15:00 7:30 - 15:00 7:30 - 15:00 len cez letnú sezónu len cez letnú sezónu

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

od €35
0 / 5
Pridať do obľúbených